Arama Motoru Optimizasyonu / Google Opitmizasyonu (SEO)

Web sitenizin Google Aramasında En Üst Sırada Çıkmasını İstemez misiniz? IWEBCLUB'ın Arama Motoru Optimizasyonu'na genel yaklaşımı çalıştığımız bütün müşterilerimizin sıralamada en üst seviyede çıkacağını garantiliyor.


Arama Motoru Optimizasyonunuz uygun mu?

Arama Motoru Optimizasyonu Haziran 2007’de, Google internet üzerindeki aramaların %65 inden fazlasını kontrol eden dünyadaki en büyük arama motoruydu.
2008 ve sonrasında günlük arama sayısı 200 milyonu aşan Google, "arama motorunda" bir yer edinebilmek isteyen şirketlerin başarı sağlamak için başvurduğu en önemli yöntemlerden biri oldu.
Google sadece bir şirketin hayal bile edemeyeceği derecede kazanç sağlayan herhangi bir kaynak değil, aynı zamanda anahtar kelime ile arama sıralamasında pazar liderliğini de güvenilirliğini kanıtlamış bir firma.
Web sitesi kullanıcıları web sitenizi ziyaret ettiğinde, Eğer Siteniz Google sıralamada ilklerde çıktıyorsa, bulunduğunuz piyasada önde gelen isimlerden biri olduğunuzu varsayılıyor. Fakat öte yandan Arama Motoru Optimizasyonu internet ortamında kazanç sağlama fırsatı sunduğu için, gün geçtikçe rekabet artıyor ve gelecekte birçok şirket için elde edilemeyecek kadar pahalı bir hale gelecek.

Google Optimizasyonu yakında birçok şirket için ulaşılamaz hale gelecek!


Arama Motoru Optimizasyonuİnternette önde gelen bir araştırma şirketi olan Forrester Araştırmasına göre, internetteki reklam satışları 2007’de $228 milyar dolar ve 2010’da $316 milyar dolara veya perakende satışın %13 üne ulaşacak.

İnternet üzerindeki ve hemen hemen bütün piyasalardaki mevcut kazanç ile rekabet o kadar ateşli bir hal alıcak ki, birçok şirket internet ortamında rekabeti ekonomik açıdan imkansız bulacak.

Geçtiğimiz on yılda radyo ve televizyon reklamları gibi günümüzde de Google aramasında ilk 5 sırada çıkmak şirketler için eşi olmayan bir fırsat, ve gün geçtikçe de ilk 5 sıraya yerleşmek ve o sırayı koruyabilmek zorlaşıyor.

Şu anda internette öncelik sahibi olmak hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmiş durumda. Google'da yerinizi sağlamlaştırdığınız vakit o yeri korumak devamlı sıralamaya girmeye çalışmaktan çok daha kolay.

Arama Motoru Optimizasyonu’nda Gerçek Değerini Anlama


Arama Motoru Seçeneği (AMS), önde gelen arama motoru Google sıralamasında ilk 5 te yer almanın garantisi demektir. Anahtar kelime : internet kullanıcılarının satışını yaptığınız servis ya da ürünü aramak için kullandıkları kelime ya da kelime grubudur. Bu anahtar kelimeler tıklama sayısına dayalı reklam için biraz pahalı sayılıyor, kullanıcı başına $2.
Google sıralamasında en üst 5 sırada yer almanın değerini hesaplamak için tıklama başına yaklaşık maliyeti, bu sıralamadan oluşan trafikle çarpıyoruz. Örneğin, web siteniz için tıklama başına ödeme yapılan bir reklam verme seçeneği kullanıyorsunuz ve tıklama başına $2.50 ödüyorsunuz ve web sitenizi günlük 100 kullanıcı ziyaret ediyor. Serbest arama motorlarındaki sıralamanın değeri günlük $250 olurdu.
Günlük bütçeyle sınırlı olan, tıklama sayısına dayalı reklam seçeneği gibi ödemeli reklamdan farklı olarak, arama motoru seçeneği ile günlük bütçelerle kısıtlanmadan ziyaretçi sayınızı maksimuma çıkaracaksınız.

Google Optimizasyonu Şirketini Seçerken Dikkatli Olun!

Arama Motoru Optimizasyonu Google’a karşı kızgın rekabet ortamından dolayı, web sitenizin sıralaması sadece diğer şirketler için değil, kendisi içinde başarılı sonuçlar elde etmiş deneyimli bir arama motoru seçeneği gerektirir.

Birçok şirket için AMS uygulamasındaki en önemli konulardan biri de en üst 5 sıralamada yer alabilmek için 3 ile 12 ay arasında değişen bir zaman yatırımı ve $5.000 ile $20.000 arasında değişen bir para yatırımı söz konusu olmasıdır.

Bu nedenlerden dolayı, sizin için doğru olan arama motoru şirketini seçmek internet ortamında başarı sağlamak için hayati öneme sahiptir. Eğer yanlış bir şirket seçerseniz, binlerce dolar harcarcamakla kalmaz 3, 6, ya da 12 aya kadar bunun yanlış bir şirket olduğunun farkına varamayacak ve bunca zaman Google sıralamasından sağlayacağınız ödüllerden de mahrum kalacaksınız.

Web Sitesi Başvuru  
Web Sitesi Başvuru  
Web Sitesi Başvuru  
Web Sitesi Başvuru  

Yukarıdaki * alanları gereklidir.